Kartki noworoczne w Japonii i…. w KANAME

W grudniu japońskie urzędy pocztowe przeżywają prawdziwe trzęsienie, a właściwie zatrzęsienie, które powodują kartki noworoczne.

Przez miesiąc (może trochę dłużej) na pocztę trafiają kartki noworoczne, ale nie trafiają one do adresatów.  Nie, powodem nie jest zbyt słaba organizacja. Kartki noworoczne zgodnie z tradycją otrzymuje się dopiero 1 stycznia, więc muszą one w sortowni swoje odczekać, aby armia dodatkowo zatrudnionych listonoszy zadbała o wrzucenie ich do skrzynek pocztowych dokładnie w pierwszy dzień Nowego Roku.

Nie myślcie sobie, że karta noworoczna to taka zwyczajna kartka. Biznes kartkowy rozkwita w okolicach listopada, kiedy w rankingach bestsellerów japońskiego Amazona zaczynają pojawiać się poradniki i całe aplikacje z płytami pt. „zaprojektuj unikalną kartkę noworoczną”. Można też zamówić profesjonalną noworoczną sesję zdjęciową, gdzie na końcu wybierze się jedno zdjęcie prezentujące rodzinę – w stylizacji lub bez, w zależności od indywidualnych preferencji. Ważne, aby pojawiło się nawiązanie do znaku zodiaku, który będzie patronować nowemu rokowi.

Pod koniec roku w KANAME ogłosiliśmy ねんがじょうチャレンジ, czyli „kartkowe wyzwanie noworoczne”. Rezultat przeszedł nasze oczekiwania… Jesteśmy pod absolutnym wrażeniem pomysłowości, talentu, wykonania! Niektóre z kartek wymagały bardzo dużo pracy! どうもありがとうございました。

Wszystkie oryginalne kartki będą dumnie dekorować dużą klasę w KANAME, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia ich wirtualnie.

Korzystając z okazji,

新年明けましておめでとうございます!

„Otworzył się” Nowy Rok 2018, rok zodiakalnego psa. Pies należy do grupy znaków ziemi, więc – o ile wierzyć chińskim i japońskim gwiazdom – to dobrze. Przed nami rok stabilizacji oraz budowania konstruktywnych planów na przyszłość. Ciekawe jak to się przeniesie na motywację do nauki japońskiego? Będziemy obserwować, chociaż już mamy pierwsze pozytywne sygnały.

Zostaw komentarz